Проектування АСУ ТП елеваторів
Непростий шлях - від геологічних і геодезичних вишукувань через генплан і робочу документацію до дозвільних документів - ось що таке проектування елеватора. Досвід показує, що на цьому шляху є безліч способів і як «зарити в землю гроші» і як заощадити гроші власника елеваторного бізнесу.
Будівельна частина проекту тісно пов'язана з технологією і обладнанням обраного постачальника. Різноманіття представлених на ринку зарубіжних постачальників дає хорошу можливість для оптимізації рішення. Найбільш економні рішення лежать в площині комбінування обладнання декількох виробників, в т.ч. вітчизняних - адже далеко не все, що у нас виробляється, гірше імпортного. Однак шлях цей вимагає особливо високої кваліфікації проектанта, злагодженої роботи з постачальниками, якісного юридичного супроводу договірних відносин.
Розглянемо ще дві тісно ув'язані частини проекту елеватора - низьковольтну електричну частину і автоматизацію. У розпорядженні проектантів сьогодні є надзвичайно широкий спектр як електротехнічного обладнання, так засобів автоматизації. Досвідчений проектант диференціює обладнання на три цінові категорії, відкидає нижчу, яку, як правило, не застосовують на серйозних промислових підприємствах, і ігнорує «брендову», де співвідношення ціна-якість не завжди раціонально. У цій середньої цінової прошарку можна знаходити прекрасні рішення по надійності, сервісу, гарантіям, відкритості і дружелюбності постачальника.
Виконуючи проектування електросилової частини і автоматики спільно, можна досягти економії та мінімізації витрат кабельної продукції за рахунок оптимально розподіленої структури системи управління, за рахунок розміщення керуючих контролерів в відсіках електросилових шаф. Непряму економію за рахунок продовження терміну служби сильно навантажених електросилових агрегатів можна досягати шляхом встановлення пристроїв плавного пуску або частотного приводу, що особливо актуально для електродвигунів норій, довгих стрічкових і ланцюгових транспортерів.
Висновок: додаткова гривня, віддана досвідченому, креативному і сумлінному проектантові, повернеться сторицею!
В процесі проектування АСУ ТП елеватора фахівцями ІННОВІННПРОМ розробляється вся, передбачена державними стандартами передпроектна та проектна документація. Комплексне проектування автоматизованих систем управління технологічними процесами підприємств зернового комплексу (проектування електросилової і автоматичної частини підприємства) включає розробку:
-
пояснювальної записки
-
схем автоматизації
-
структурних схем
-
принципових схем
-
схем розташування датчиків і виконавчих механізмів
-
схем з'єднання
-
схем розташування кабельних трас
-
кабельних журналів
-
монтажних креслень шаф (щитів, пультів) з обладнанням
-
специфікацій на засоби автоматизації
-
робочої та експлуатаційної документації
Відповідно до створеної проектної документації здійснюються поставка обладнання, монтажні та пусконалагоджувальні роботи.
У проектуванні АСУ на підприємстві «ІННОВІННПРОМ» бере участь кілька груп розробників, кожна з яких об'єднує фахівців різного профілю і працює над певною функціональною частиною АСУ. Основною групою є проектанти, інженери-системотехніки і фахівці з експлуатації АСУ. Разом з ними працюють програмісти різної кваліфікації, а також фахівці з технічних засобів.