Комплекс відбору проб зерна

Роботизований комплекс швидкісного відбору проб зерна з автомобілів-зерновозів призначений для одночасного автоматичного відбору проб з декількох потоків автомобілів та передачі відібраного матеріалу в лабораторію. Комплекс інтегрується до Системи управління транспортом підприємства та гарантує конфіденційність відбору проб за рахунок максимального виключення впливу людського фактору із процесу відбору.

Конфіденційність відбору проб забезпечується присвоєнням кожному автомобілю унікального ідентифікаційного коду, автоматичним відбором проб та їх транспортуванням в лабораторію у вигляді пронумерованих порцій без оголошення даних автомобіля, водія чи підприємства, звідки прибув автомобіль. Лабораторія вносить дані аналізу проби до Системи управління транспортом підприємства, яка формує напрямки та черги розвантаження.

Автоматичний відбор проб, автоматический отбор проб

 

Склад Комплексу

В'їзд до комплексу для кожного потоку автомобілів оснащений наступним обладнанням:

 • Інформаційним табло показу номера автомобіля ;
 • Двоколірним світлофором;
 • Обладнанням зчитування QR-коду;
 • Відеокамерою контролю;
 • Обладнанням управління воротами.

 

Кожен із шести потоків відбору проб оснащений наступним обладнанням:

 • Світлофор першої лінії;
 • Світлофор другої лінії;
 • Інформаційне табло;
 • Комплект датчиків контролю точності установки автомобіля;
 • Автоматичний пробовідбірник Дельта-К;
 • Комплект пневмотранспортного обладнання доставки проб в лабораторію;
 • Відеокамера керування забором проб;
 • Світлофор третьої лінії.

 

В лабораторії встановлюється наступне обладнання:

 • Автоматичні шафи з пневмотранспортним обладнанням прийому проб;
 • Електромонтажна шафа з сенсорною панеллю керування комплексом;
 • Персональні комп'ютери Системи управління пробовідбірниками, Системи розпізнавання номерних знаків і Системи управління транспортом підприємства.

 

Принцип роботи

Комплекс інтегрується до Системи управління транспортом підприємства та гарантує конфіденційність відбору проб за рахунок максимального виключення впливу людського фактору із процесу відбору.

Автоматичний відбір проб, автоматический отбор проб

Порядок в'їзду до комплексу:

 • На електронному табло висвічується номер автомобіля, відображений на основі даних отриманих від Системи управління транспортом підприємства (СУТП);
 • Водій підносить до зчитувача QR-коду шляховий лист або мобільний телефон з QR-кодом;
 • Програмне забезпечення Комплексу по даним відеокамер здійснює розпізнавання номерного знаку автомобіля, та, у випадку відповідності номеру автомобіля і QR-коду шляхового листа даним електронної черги СУТП вмикає зелений сигнал світлофора та відчиняє ворота.

 

Автоматичний відбір проб, автоматический отбор пробНа першій лінії здійснюється підготовка автомобілів до взяття проби, керування транспортом здійснюється за допомогою світлофорів.
На другій лінії здійснюється автоматичний відбір проб, керування транспортом здійснюється за допомогою світлофорів. Відбір здійснюється попарно – два пробовідбірники проводять відбір з правого автомобіля поки лівий паркується, потім навпаки.

Безпосереднє керування процесом відбору здійснюється з лабораторії на основі зображеннь відеокамер, які розташовані над кожним пробовідбірником. Процесом керує оператор, який стежить за правильністю установки автомобілів, відсутністю тентів. При цьому Комплекс автоматично в довільному порядку із бази шаблонів пропонує варіант точок відбору проб. Оператор перевіряє на відсутність перешкод відбору проб та дає команду Старт. Решта дій виконується пробовідбірниками автоматично

Пневмотранспортне обладнання подає проби в лабораторні шафи, на мінідисплеях яких висвічується ідентифікаційний код проби, який є основою для введення результатів аналізу лаборантом.  

Оператор стежить за правильністю установки автомобілів, відсутністю тентів. При цьому Комплекс автоматично в довільному порядку із бази шаблонів пропонує варіант точок відбору проб. Оператор перевіряє на відсутність перешкод відбору проб та дає команду Старт. Решта дій виконується пробовідбірниками автоматично.

Пневмотранспортне обладнання подає проби в лабораторні шафи, на мінідисплеях яких висвічується ідентифікаційний код проби, який є основою для введення результатів аналізу лаборантом.

 

Програмне забезпечення Комплексу

Надає можливість здійснювати відбір проб як в ручному, так і в автоматичному режимах. В обох режимах ПЗ синхронізує роботу пробовідбірників і світлофорів та блокує можливість виникнення аварійних ситуацій.

В ручному режимі оператор на основі зображення від відеокамер сам обирає точки відбору проб. За командою Пуск Комплекс обирає пробовідбірник та здійснює відбір проб по найшвидшому і найбільш оптимальному маршруту.

В автоматичному режимі оператор на основі зображення від відеокамер виділяє контури кузова, Комплекс автоматично розставляє точки відбору. В разі необхідності оператор може пересунути точки. Комплекс автоматично обирає пробовідбірник та здійснює відбір проб по найбільш оптимальному маршруту.

Управління світлофорами здійснює оператор. При цьому Комплекс блокує їх некоректне ввімкнення та рух автомобілів під час роботи пробовідбірників.

 

 

 

Залишити заявку
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
Напишіть нам
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
Замовте послугу зараз!
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.