Системи термометрії складів

Правильне зберігання сільськогосподарської продукції в сховищах є основою і обов’язковою умовою підтримання її якості в період тривалого зберігання. Внаслідок порушення умов зберігання господарства зазнають величезних втрат. Тому, при закладці сільськогосподарської продукції на тривале зберігання, підприємці все частіше використовують засоби механізації і автоматизації транспортування та завантаження продукції в сховище, управління параметрами мікроклімату та захисту продукції від псування, сортування і вивантаження продукції, контролю якості та обліку кількості продукції при завантаженні, зберіганні.­

Основні параметри мікроклімату в сховищах - температура і вологість повітря, концентрація газів в масі зберігання продукту. Процеси автоматичного управління температурою в овочесховищах є найбільш складними. По-перше, при зберіганні великої маси овочів у сховищах, не обладнаних системами автоматичного контролю, при позитивних температурах виникають вогнища загнивання продукту, які швидко поширюються на розташовані поруч овочі. По-друге, зазвичай овочі намагаються зберігати при мінімально-допустимих температурах і при сильних морозах іноді підморожується продукція в периферійних шарах. По-третє, для візуального контролю збереження продукції її закладають шаром невеликої товщини і залишають місця для проходу обслуговуючого персоналу, що призводить до відносно малого використання обсягу сховищ. Внаслідок цього при зберіганні овочів в неавтоматизованих овочесховищах корисний об'єм споруд становить 30 - 40% загального обсягу, а псування продукції доходить до 30% і більше.­

Відповідно до технології зберігання продуктів необхідно контролювати температуру для того, щоб запобігти погіршенню якості і втрати в результаті загнивання. Технолог, знаючи початкові значення температури в різних точках контролю при закладці на зберігання, аналізує її зміни в часі і в разі перевищення допустимого значення здійснює технологічні операції по штучному охолодженню за допомогою активного вентилювання. Для того, щоб своєчасно виявляти виникнення вогнищ з підвищеною температурою використовуються засоби для її контролю, повинні володіти високою чутливістю і малою похибкою вимірювання.

 

Система автоматичного контролю мікроклімату в овочесховищах - оптимальний варіант для овочесховищ, обладнаних припливно-витяжною вентиляцією.

Система призначена для контролю і підтримки заданих параметрів середовища зберігання продуктів в овочесховище. Система забезпечує автоматичне вимірювання, фіксацію, запам’ятовування значень температури, вологості, вмісту газів в контрольованих секціях.

Для кожного сховища на основі перевірених типових рішень проектуєтья своя індивідуальна система контролю та підтримання параметрів середовища у відповідності до конкретних вимог та потреб Замовника.

Типова система забезпечує:

  • Роботу в режимі автоматичного вимірювання параметрів з сигналізацією виходу контрольованих параметрів за встановлені межі;
  • Відображення на екрані монітора персонального комп'ютера параметрів в цифровій і графічній формі;
  • Відстеження динаміки змін температури, вологості, концентрації газів;
  • Управління обладнанням вентилювання, кондиціювання, охолодження;
  • Архівування даних;
  • Передачу SMS-повідомлень про стан контрольованих параметрів і обладнання в окремих секторах сховища з використанням GSM / GPRS звязку та мережі інтернет.

 

Приклад програмного забезпечення сховища зберігання овочів:

Залишити заявку
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
Напишіть нам
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
Замовте послугу зараз!
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.