САКУРА-ТЕХНОЛОГІЯ

 

Перший впевнений інноваційний крок компанії на стежці Іndustry 4.0 в галузі автоматизації технологічних процесів на зернових елеваторах - система САКУРА-Т, яка забезпечує контроль і аналіз продуктивності процесів прийому, зберігання, сушіння і відвантаження зерна. На основі даних щодо кількості та якості продукту, даних датчиків контролю споживання енергоресурсів, кожним механізмом технологічного циклу, технічного стану й амортизації обладнання, часу доби й, відповідно, актуальної вартості енергоносіїв, вона формує найбільш оптимальні маршрути прийому, переміщення, сушіння і відвантаження зерна.

Система САКУРА-Т є IIoT системою (The Industrial Internet of Things) контролю і аналізу енергоефективності технологічних процесів. Значна частина її сервісів реалізована на основі хмарних рішень. При цьому, дані рішення є мультихмарними, не прив'язаними до конкретних представників хмарних послуг, реалізовані у виглядів кластерів Kubernetes (K8s). Це стосується як баз даних так і програмного забезпечення. Таке рішення забезпечує незалежність замовника від постачальників хмарних рішень та їх цінової політики.

Хмарні кібернетичні сервіси САКУРА-Т контролюють всі фізичні процеси на підприємстві (-ах) холдингу та створюють їх віртуальні копії, забезпечують самонавчання та самоналаштування технологічних і виробничих процесів.

 

Призначення Системи 

Призначення - це зниження економічних витрат при зберіганні зернопродуктів на елеваторних комплексах, яке досягається за рахунок:

  • Контролю і оптимізації витрат енергоресурсів, в першу чергу електроенергії і газу;
  • Скорочення технологічних витрат шляхом вибору найменш енергоємних маршрутів переміщення зернопродуктів;
  • Недопущення роботи технологічного обладнання без корисного навантаження;
  • Контроль своєчасності проведення технічного обслуговування обладнання і, відповідно, зменшення часу простоїв,  пов'язаних з поломкою обладнання.Завдання Системи

Пріоритетне завдання - вимірювання і розрахунок енергоефективності технологічних процесів на підприємстві.

Воно полягає у вимірюванні кількості затрачених енергоресурсів на виконання технологічних операцій з переміщення відомої кількості зернопродуктів. На основі отриманих даних розраховується коефіцієнт енергоефективності.

Вимірювання кількості затрачених енергоресурсів здійснюється шляхом отримання даних зі штатної приводної техніки (частотних приводів, плавних пусків, енергометрів) і лічильників енергоресурсів (електроенергії, газу, тепла) та додатково встановлених на кожному механізмі приладів вимірювання електричних параметрів.

Вимірювання кількості переміщених зернопродуктів здійснюється шляхом отримання даних з наявної на підприємстві Системи кількісного і якісного обліку зернових (наприклад, системи САКУРА ІННОВІННПРОМ) та встановленням потокових витратомірів на вході кожного вертикального транспортера (норії).

Максимальний економічний ефект впровадження Системи досягається при її сумісному використанні з Системою кількісного і якісного обліку, наприклад, системою САКУРА ІННОВІННПРОМ.
При цьому до Системи автоматично надходять кількісні і якісні дані, які необхідні для автоматичного розрахунку продуктивності роботи обладнання, а саме – розрахунку витрат енергоносіїв на зберігання і переміщення певної кількості зернопродуктів.

В чому полягає інтелектуальність системи? В реальному заощадженні коштів і ресурсів за рахунок виключної оптимізації всіх виробничих процесів.

Розглянемо на прикладі - на найближчий період на елеваторі є декілька виробничих різнопланових завдань по прийому, сушінню і відвантаженню зерна. З урахуванням запланованого прибуття транспорту система будує черговість маршрутів і самі маршрути включення обладнання так, щоби мінімізувати витрати енергоносіїв, найбільш економічно розділити послідовність процесів, щоб використовувати мінімум обладнання. Система простежить, щоби вмикалося лише справне і обслужене обладнання, в разі нестабільної роботи, наприклад, надто частого спрацьовування аварійних датчиків певного механізму, перебудує маршрут так, щоб уникнути аварійного простою. Система простежить і заблокує використання обладнання на холостому ходу без корисного навантаження, тобто кожен механізм має працювати мінімальний час лише під оптимальним навантаженням.

Вона також враховує напрацювання механізмів, формує графіки і наряди технічного обслуговування, веде облік використання запасних частин, порівняльний облік позмінної роботи персоналу.

Будується за модульним принципом - замовник отримує лише ті модулі і функції програмного забезпечення, які йому необхідні. Розгортання системи можливе як на нових підприємствах, які тільки розпочинають свою діяльність, так і на діючих підприємствах. При цьому, впровадження ведеться поетапно без порушення установленого виробничого ритму підприємства.

Задля отримання максимальної кількості даних про стан обладнання підприємства слід встановити додаткове обладнання контролю параметрів.

Всі автоматизовані робочі місця (АРМ) Системи є мережевими і можуть бути розгорнуті в будь-якій географічній точці. Доступ до програмного забезпечення АРМ  надається у відповідності до посадових обов'язків і прав доступу згідно штатного розкладу. Доступ захищений логіном і паролем. Система гарантує багаторівневі захист і шифрування даних.

 

Презентація щодо автоматизації виробництва в форматі ppts

Для перегляду презентації необхідно мати на комп'ютері Microsoft PowerPoint.

Залишити заявку
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
Напишіть нам
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
Замовте послугу зараз!
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.